کتاب خودآموز کاملترین درسنامه کاربردی امر به معروف و نهی از منکر

هفته قوه قضائیه
ژوئن 30, 2021
حجاب و عفاف
جولای 4, 2021

کتاب خودآموز کاملترین درسنامه کاربردی امر به معروف و نهی از منکر

khodamoz

امر به معروف و نهی از منکر، مهمترین و مظلومترین واجب فراموش شده اسلام است که متاسفانه در طول تاریخ، دستخوش ناملایمات و تحریفات گشته و مورد بی مهری و کم لطفی مبلغین و عموم مردم قرارگرفته است.

پس از آنکه با تحقیقات فراوان و به دست آوردن مستندات آماری ملموس، موانع احیا و انجام این فریضه الهی را برشمردیم، از میان انبوه موارد احصا شده، مهمترین عامل ترک فریضه و بی تفاوتی مردم نسبت به آن را ضعف در تبین درست و سستی در آموزش های صحیح این واجب یافتم.

علی رغم حجم انبوه تالیفات و پژوهش ها و سخنرانی ها و دوره های آموزشی، متاسفانه هنوز نیاز به یک درسنامه عمومی مختصر و مفیدی که گویای مطالب کاربردی و پاسخگوی نیازهای روزانه یک مسلمان متعهد باشد و از طرفی شبهات رایج درباره فریضتین را به اجمال پاسخ دهد ، شدیدا احساس میشد و در جلسات آموزشی و کلاس های تدریس این حقیر در سراسر کشور نیز، به صورت یک مطالبه عمومی از اینجانب درآمده بود.

فصول درسنامه حاضر که آن را (خودآموز کاربردی امر به معروف و نهی ازمنکر) می نامیم، شامل طرح کلیات هر درس، پرسشهای درس، بیشتر بدانیم و خلاصه درس است و با سیری منطقی از مبانی و مقدمات از احکام و ظرافتها

گذر کرده و به بیان شیوه ها و روش های مفید می پردازد.

پیشنهاد می شود این خودآموز را برای دوره های عمومی و تربیت مربی امربه معروف و نهی از منکر در بسیج، ادارات، مدارس علمیه، دانشگاهها و نیز مسابقات فرهنگی مرتبط مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین مناسب است خوانندگان محترم بر اساس ترتیب منطقی کتاب یپش بروند و ازمراجعه مقطعی به فصولی  که یپش نیاز آن را ملاحظه نفرموده اند، خودداری نمایند.

 

علی تقوی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *